}
Czas czytania: 2 minut(y)

Opel Corsa C – wady i zalety użytkowania

sie 22, 2019 | Samochody | 0 komentarzy

Prezent - jazda po torze - Devil-Cars
Opel Corsa C - widok z przodu

„Wyścigówka”

Chciałabym przedstawić Wam moją „Wyścigówkę”, przed Wami Opel Corsa C z 2003 r. w wersji hatchback.
Jej przydomek jest określeniem czysto pieszczotliwym. Przyspieszenie 75 konnego (choć wydaje mi się, że kilka koników już wyzdychało) silnika 1.2, w połączeniu z defensywnym, nadmiernie ostrożnym kierowcą, jakim się czuję, nie powala z nóg. Ale na piechotę iść nie trzeba, na głowę nie pada i w zimie jest ciepło.

Zalety

Mój model jest w wersji EnJoy, nie mam w nim elektrycznych szyb, za to mam klimatyzację. Minusem jest jednak obciążenie, które przysparza ona silnikowi. Samochód dużo słabiej się „zbiera” i głośniej chodzi. Za to podczas przyspieszania, gdy wyłączy się przycisk od klimy, można odczuć przypływ mocy jak po dodaniu nitro😊

Ci, co znają starsze Ople wiedzą doskonale, że cechuje je „twarda”, surowa stylistyka wnętrza. Wielu uważa to za minus, dla mnie jest to jednak korzyść. Nie ma zbędnych esów-floresów, minimalna liczba przełączników jest pod ręką (w mojej wersji radiem można sterować przyciskami przy kierownicy). Mało elektroniki nie przysparza wielu awarii.

Myślę, że warto dodać w tym miejscu, że do „Wyścigówki”, jako dumnego przedstawiciela rodziny Opli łatwo dostać, stosunkowo niedrogie części i ich zamienniki. Wymiana niektórych podzespołów nie sprawia trudności nawet takiemu laikowi jak ja. Nie wierzycie? W takim razie koniecznie przeczytajcie jak sama wymieniłam manetkę zmiany kierunkowskazów😊

Bez wątpienia dużym atutem „Wyścigówki” jest pokaźny, jak na ten segment samochodów bagażnik. Jego książkowa pojemność (bez rozkładania siedzeń) wynosi 260 litrów. Zobrazuję: jestem w stanie zmieścić tam 4 koła (a mam szerokie felgi), muszę tylko rozchylić lekko kanapę.

Ameryki pewnie nie odkryję, jeśli stwierdzę, że atutami Corsy w wersji hatchback jest wycieraczka tylnej szyby (oj docenią ją w szczególności ci, co jeździli sedanem w deszczu) i nieduża długość samochodu. Nie wiem pod jakie samochody projektowane są parkingi centrów handlowych i naprawdę współczuję parkowania właścicielom pickupów, ale „Wyścigówka” elegancko daje radę w takich miejscach.

Opel Corsa C - widok z tyłu

Wady

To, co mi wielokrotnie przeszkadza to trzydrzwiowa wersja. Z tego powodu drzwi kierowcy są bardzo duże i ciężkie. Jestem raczej z tych drobnych osób i jak zaparkuję samochód bokiem do wzniesienia, a mam w rękach torby, to nie mogę podźwignąć drzwi, żeby je otworzyć. Mało wygodne jest również związane z tym podnoszenie fotela. Dźwignia bardzo ciężko chodzi (przynajmniej mój Opel Corsa tak ma). Jak już się jednak człowiek wciśnie na tylną kanapę to jest całkiem wygodnie, trzy osoby też dały radę, choć może już nie tak komfortowo.

Opel Corsa C - widok z przodu
Opel Corsa C - logo

Napiszcie w komentarzach jakie wady i zalety mają Wasze środki transportu. A może nasuwają się Wam jeszcze inne wady i zalety Corsy C, o których nie można przeczytać na pierwszej – lepszej stronie motoryzacyjnej?

 Trzymajcie się, miłego dniasmile

Najnowsze wpisy

Podobne posty

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szybki kontakt

2 + 7 =

Pin It on Pinterest

Share This