}
Czas czytania: 4 minut(y)

8 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę wynajmując samochód do ślubu

cze 9, 2020 | Porady | 0 komentarzy

Prezent - jazda po torze - Devil-Cars

Jedni uważają go za zbędny luksus, inni za obowiązkowy punkt na liście weselnych wydatków. Samochód do ślubu. Jak go wybrać?

Myślę, że rocznica ślubu, to dobry pretekst, żeby powspominać i opowiedzieć Ci trochę o moim wyborze samochodu, którym jechałam do ślubu.

Koszt samochodu do ślubu

No i właśnie, wynajem samochodu to jeden ze ślubnych wydatków. Przygotowując się do swojego ślubu i wesela, przekonałam się o tym, jak te wydatki w zastraszającym tempie się mnożą. A że nie jestem prezesem banku, to robiliśmy co mogliśmy z mężem we własnym zakresie (np. zaproszenia i dekoracje). Ale ponieważ wiele z naszego kuzynostwa miało już w niedawnym czasie ślub i jechało do niego wyjątkowymi autami, poprzeczka w tym temacie została nam postawiona wysoko. Więc jak się domyślasz jazda Peugeotem Partnerem albo Astrą F (nie miałam jeszcze Wyścigówki) nie wchodziła w rachubę. Jasne, że mogliśmy się zwyczajnie nie przejmować porównywaniem do innych, ale sami chcieliśmy pojechać do ślubu trochę lepszym samochodem niż jeździliśmy na co dzień.
I tu widzisz pojawiły się dwie pierwsze, nazwijmy to wypadkowe, które wpłynęły na nasz wybór samochodu do ślubu:

1. Cena wynajmu samochodu do ślubu
2. Potencjalna krytyczna ocena rodziny i znajomych (o ile ktoś się nią przejmuje)

Modele smochodów do ślubu

Jeśli zaczęłaś albo zacząłeś już przeglądać oferty aut do ślubu, z pewnością wiesz, że wybór jest ogromny. I nie chodzi mi tylko o cenę, ale także o zróżnicowanie modeli. A jeśli jeszcze nie szukałaś/szukałeś, to powiem Ci, że można wynająć, dosłownie „co kto lubi”. Od aut zabytkowych z lat 30-tych typu Nestor Baron, przez polskie klasyki takie jak Warszawa czy Fiat 125p, super długie limuzyny, sportowe bryki (np. Ford Mustang czy Camaro) po elektryczną Teslę. Jakie były nasze preferencje? Ja zawsze chciałam przejechać się sportowym samochodem, a mój mąż, który w tamtym czasie sporo jeździł w trasy, chciał tym razem mieć własnego kierowcę. A sportowe auta, które mi się podobały zazwyczaj nie były oferowane w wersji pięciodrzwiowej, tylko prowadziło się je samemu. Dlatego postawiliśmy w tym temacie na kompromis. Jakie wybraliśmy auto, dowiecie się na końcu😊
Mamy tu zatem kolejne aspekty do wzięcia pod uwagę przy wyborze auta do ślubu:

3. Własne upodobania co do stylu, rodzaju, marki samochodu
4. Decyzja czy samochód będzie prowadził Pan Młody czy szofer

Dopasowanie samochodu

W tym miejscu warto wziąć pod uwagę krój sukni ślubnej. Zapytasz, co ma piernik to wiatraka? Chodzi mi tu o wygodę. Panna Młoda w delikatnej, lejącej się sukni bez problemu wsiądzie do niskiego, sportowego auta. Ale Panna Młoda, która będzie miała suknię z trzema warstwami tiulu i halką na drucianym kole dużo wygodniej będzie się czuła w przestronnej limuzynie. Pamiętam, że choć nie miałam bardzo rozłożystej sukni, to i tak, gdy pojechaliśmy oglądać samochód do ślubu sprawdziłam czy wygodnie mi się do niego wsiada.
Dopisuję tu zatem kolejny punkcik:

5. Wygoda samochodu

Ukryte koszty

I kolejna z ważnych rzeczy, czyli:

6. Lokalizacja wynajmu

Już tłumaczę o co chodzi. Przeglądając oferty musisz zwrócić uwagę w jakich rejonach kraju Sprzedawca wykonuje swoje usługi. Czy świadczy usługi tylko na terenie danego miasta, a może województwa? Czy też jest dostępny na terenie całego kraju, ale biorąc dodatkową opłatę od przejechanych kilometrów? Dobrze mieć w tym momencie jasność, żeby nie narazić się na dodatkowe koszty.
Jeśli mowa tu o nadprogramowych kosztach zwróć uwagę również na:

7. Czas wynajmu

Zazwyczaj czas wynajmu auta do ślubu to tylko kilka godzin. Więc jeśli chcecie z drugą połówką zrobić także sesję zdjęciową musicie sprawdzić czy zmieścicie się w wyznaczonym w umowie limicie czasowym. Możecie się spodziewać, że każda dodatkowa godzina wynajmu będzie również dodatkowo płatna.

8. Estetyka

Nie będę Ci tu sugerowała koloru auta. Bo każdy ma inny gust, co rusz jest też inna moda. Uważam, że jest to kwestia indywidualna.
Chciałabym jednak zwrócić Twoją uwagę na dwa aspekty: dekorację auta i ubiór kierowcy. Są to kwestie, które dobrze byłoby, żebyś omówiła/omówił ze sprzedawcą usługi.

Dekoracja auta do ślubu

Jeśli chodzi o dekorację to musisz ustalić, czy jest wliczona w cenę czy też leży ona po Twojej stronie. W moim przypadku było tak, że sami z mężem kupiliśmy dekorację, która nam się podobała i kierowca zanim pojechał po Pana Młodego, najpierw przyjechał pod mój dom i szybko ją zamocował. Ale może być też tak, że kierowca ma swoją stałą dekorację albo samochód ubiera florysta.

Ubiór kierowcy 

Druga sprawa to wygląd kierowcy. Otóż, zazwyczaj, z góry zakładamy, że wynajmujemy samochód od profesjonalisty, dla którego naturalnym jest, że założy garnitur. W większości przypadków tak jest. Ale wiele z ogłoszeń, to nie są ogłoszenia profesjonalnych firm wynajmujących samochody tylko zwykłych panów X, którzy mają fajny samochód i chcą dodatkowo na nim zarobić. I super. Uważam, że pomysł jest świetny, absolutnie go nie neguję. Ale upewnijcie się, że macie tą samą wizję co do stroju. Byłam kiedyś na ślubie, na którym po Państwa młodych przyjechał limuzyną kierowca, owszem w garniturze, ale miał do niego założone sandałki i skarpetki:D

Podsumowanie

Dla porządku zbiorę tutaj wszystkie rzeczy, na które należy zwrócić uwagę wynajmując samochód do ślubu:

  1. Cena wynajmu samochodu do ślubu
  2. Potencjalna krytyczna ocena rodziny i znajomych (o ile ktoś się nią przejmuje)
  3. Własne upodobania co do stylu, rodzaju, marki samochodu
  4. Decyzja czy samochód będzie prowadził Pan Młody czy szofer
  5. Wygoda samochodu
  6. Lokalizacja wynajmu
  7. Czas wynajmu
  8. Estetyka

W nagłówku wpisu widzieliście fragment samochodu, którym jechałam do ślubu, ale nic Wam jeszcze nie napisałam na ten temat. Ostatecznie, kompromisowo wybraliśmy nową Mazdę 6 w sedanie, w kolorze białym, perłowym. Ja miałam swój sportowy smaczek, a mąż komfort. Cena, trzy lata temu wyniosła nas 700 zł. Nie było to super tanio, ale względnie pogodziło wszystkie postawione przez nas wymagania.

 

samochód do ślubu - mazda 6

zdjęcia zamieszczone we wpisie są autorstwa: Fotowytwórnia

Byłam bardzo zadowolona z jakości usługi, którą zamówiliśmy i pozostaje mi tylko życzyć Tobie również zadowolenia z Twojego samochodu do ślubu😊

Najnowsze wpisy

Podobne posty

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szybki kontakt

6 + 10 =

Pin It on Pinterest

Share This