}
Czas czytania: 3 minut(y)

Szybkie wyjaśnienie, jak wygląda wymiana piór wycieraczek w Oplu Corsie C

gru 8, 2020 | Porady, Wyróżnione | 0 komentarzy

Prezent - jazda po torze - Devil-Cars

Cześć Kochani. Lecimy dziś z podstawami z zakresu konserwacji samochodu. Na mój szafirowy falbanek kładę wycieraczki samochodowe i opowiem Wam w jaki sposób wymieniłam zużyte pióra wycieraczek w mojej Corsie C.

O czym należy pamiętać przed wymianą wycieraczek samochodowych?

Rozmiar wycieraczek samochodowych

Po pierwsze, zanim zaczniecie wymieniać pióra wycieraczek samochodowych, należy sprawdzić jaki rozmiar wycieraczek kupić. Można np. zmierzyć te, które są obecnie założone. Ponieważ ja zawsze o tym zapominam, rozmiar wycieraczek pasujących do Wyścigówki sprawdził w katalogu sprzedawca w sklepie motoryzacyjnymtongue-out

Rozmiar wycieraczek w mojej Corsie C

Musicie wiedzieć, że Wyścigówka ma dwie wycieraczki różnej długości. Od strony kierowcy umieszczona jest dłuższa wycieraczka. Wg danych z katalogu sklepu motoryzacyjnego, w którym się zaopatruję odpowiednie wymiary piór wycieraczek w Oplu Corsie C to 18 cali (45 cm) i 20 cali (50 cm).

Rodzaje wycieraczek samochodowych

Drugim działaniem jest wybranie rodzaju wycieraczek. Możecie wybierać spośród klasycznych wycieraczek szkieletowych, bezszkieletowych profilowanych albo hybrydowych. Różnią się one m.in. ceną, aerodynamicznością czy skutecznością – możecie poczytać o tym tutaj.
Sami musicie sprawdzić, które będą dla Was najlepsze.
Ja skusiłam się kiedyś na zakup tych nowoczesnych w kształcie banana, bo miały być super. W sumie, jakiejś szczególnej różnicy nie widziałam, ale jeżdżę głównie po mieście, więc może w trasie różnica byłaby większa. W każdym razie niedługo po zakupie nowych „bananów” udało mi się jedną wycieraczkę złamać przy składaniu (proszę, nie pytajcie jak), wkurzyłam się i kupiłam zwykłą szkieletową. Dlatego na zdjęciu głównym możecie zauważyć, że obie wycieraczki są inne.

Wymiana zużytych wycieraczek w samochodzie

Teraz opiszę Wam w jaki sposób wymieniałam zużyte pióra na nowe wycieraczki szkieletowe.

1. Odgięłam ramię wycieraczki od szyby – gdy ramię jest już pionowo, wycieraczkę zsunęłam po ramieniu w dół, jak wskazałam na poniższym zdjęciu.

jak zdjąć wycieraczkę szkieletową z ramienia wycieraczki - wymiana wycieraczek w Corsie C

2. Nałożyłam na pióro mocowanie (ten mały element-adapter wskazany strzałką). Uwaga – był on luźny. Dopiero po nałożeniu wycieraczki na hak ramienia stał się stabilny.

wycieraczka i adapter

3. Szczególną uwagę zwracałam na odpowiednią stronę elementu mocującego, tak aby w momencie instalowania wycieraczki zaokrąglona część adaptera, była skierowana w stronę haka ramienia.

adapter nałożony na wycieraczka odpowiednią stroną

4. Teraz wystarczyło już tylko wsunąć wycieraczkę do góry, aby adapter znalazł się w haku. W tym momencie powinno dać się wyczuć i usłyszeć kliknięcie, wtedy wiadomo, że adapter znalazł się na właściwym miejscu.

wpięcie wycieraczki w hak znajdujący się na końcu ramienia

5. Na koniec opuściłam delikatnie ramiona wycieraczek z powrotem na szybę i już!

Dziękuję, że przeczytaliście ten wpis. Zobaczcie również jak wymieniałam manetkę kierunkowskazów i koło w mojej Corsie C.

Pamiętajcie, że wpisy, które publikuję opierają się na moich doświadczeniach. Treści mają charakter rozrywkowy, więc nie zastępują wizyty u profesjonalnego mechanika. Nie dopowiadam zatem za wykorzystanie treści bloga – zawsze warto skonsultować się z fachowcem:)

Najnowsze wpisy

Podobne posty

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szybki kontakt

10 + 1 =

Pin It on Pinterest

Share This