}
Czas czytania: 3 minut(y)

Jak samodzielnie wymienić mieszek lewarka skrzyni biegów? – Corsa C

sie 3, 2021 | Porady, Wyróżnione | 0 komentarzy

Prezent - jazda po torze - Devil-Cars

Cześć Kochani! 

Ostatnimi czasy modne jest uczenie się przez całe życie. Dlatego ja ostatnio nauczyłam się, że materiał, który nałożony jest na lewarek skrzyni biegów nazywa się mieszek. A później postanowiłam się jeszcze nauczyć jak go wymienić:D. 

Nowy mieszek, który dostałam jest skórzany, ma szare przeszycia i napis „Corsa”. Do kompletu dostałam jeszcze mieszek na hamulec ręczny, ale o jego wymianie napiszę Wam osobny wpis. 

Jak zdjęć stary mieszek z drążka zmiany biegów?

Mieszek od dołu przymocowany jest na prostokątnej ramce, którą można wyczuć pod materiałem. Aby wyjąć mieszek z lewarka, na początek podwadziłam tą ramkę, aby wyszła z mocowania. Zrobiłam to za pomocą płaskiego śrubokręta.

Generalnie, płaski śrubokręt był moim dużym przyjacielem przy tej wymianie:)

Jak odczepić stary mieszek od lewarka zmiany biegów?

Mieszek jest jeszcze przymocowany od góry, pod gałką zmiany biegów. Aby go zdjąć odwróciłam materiał na lewą stronę, tak aby widzieć cały lewarek. Mieszek w mojej Corsie był przymocowany za pomocą trytytki, czyli takiej plastikowej opaski, którą się zaciąga.

Wymiana mieszka lewarka nabierała tempa:) Musiałam jeszcze przeciąć trytytkę (albo jak się okazało „w praniu” rozerwać stary, skruszały plastik) i poluzować materiał. Dzięki temu nie musiałam zdejmować gałki zmiany biegów.

jak wymienić skórę na lewarku skrzyni biegów
wymiana skóry na lewarku - odcięcie trytytki

Jak zamontować mieszek lewarka na ramce?

Na początek musiałam wyjąć stary mieszek z ramki. Ramka ma wystające „ząbki”, które utrzymują materiał w jednym miejscu. Żeby ich nie połamać wyszarpując materiał, starałam się odginać je trochę płaskim śrubokrętem. Przy wkładaniu nowej skóry, zwracałam uwagę, aby materiał nałożyć odpowiednią stroną. (Zwróćcie uwagę, że gdy mieszek jest zamontowany, góra ramki musi być pod materiałem). Dla mnie najwygodniej było naciągnąć skórę na całą ramkę, a później, za pomocą nieodzownego płaskiego śrubokręta wciskać ją w kanalik z ząbkami.

Nim jednak zamocowałam materiał, upewniłam się, że ustawiłam go w odpowiednią stronę. Otóż ramka jest z jednej strony szersza (strona mocowana w kierunku przodu auta). Ponieważ mój mieszek ma napis, który chciałam, żeby był widoczny od środka pojazdu, musiałam go umieścić na węższej stronie ramki.

wymiana skóry na lewarku - ramka od mieszka
skóra do lewarka skrzyni biegów naciągnięta na ramkę

Mocowanie mieszka na lewarku skrzyni biegów

 

Włożenie mieszka lewarka zmiany biegów na właściwe miejsce

Po nałożeniu mieszka na ramkę odwróciłam całość na lewą stronę i przewlekłam nową trytytkę przez kanalik zrobiony w skórze. Trzymając całość „do góry nogami” przełożyłam mieszek przez gałkę skrzyni biegów.

 

Mocowanie mieszka pod gałką zmiany biegów

Na lewarku, poniżej gałki zmiany biegów, Corsa ma specjalne wgłębienie, w którym musiałam zamocować mieszek. Trzymając materiał cały czas „do góry nogami” zaciągnęłam z całej siły opaskę, aby materiał nie mógł już wyjść ze wskazanego wgłębienia.

 

Mocowanie mieszka w podłodze

Gdy upewniłam się, że góra mieszka jest dobrze przymocowana do lewarka opuściłam skórę do dołu. Następnie ustawiłam ramkę w miejscu, z którego ją wyjęłam. Następnie docisnęłam ją, aż usłyszałam „klik”.

nakładanie skóry na lewarek przez gałkę skrzyni biegów
wymiana skóry na lewarku - nowy mieszek w Corsie

Poniżej zamieszczam nagraną dla Was instrukcję w trakcie zmiany mieszka drążka skrzyni biegów krok po kroku:

Uff. Trochę się dziś rozpisałam, ale mam nadzieję, że będzie to dla Was użyteczna wiedza. Dajcie znać w komentarzach, czy wpis Wam się podobał.

Trzymajcie sięlaughing

Najnowsze wpisy

Podobne posty

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szybki kontakt

5 + 10 =

Pin It on Pinterest

Share This