}
Czas czytania: 3 minut(y)

„Płetwa rekina” zamiast zwykłej anteny – wymieniam antenę w Oplu Corsie C

mar 18, 2022 | Porady | 0 komentarzy

Prezent - jazda po torze - Devil-Cars

Cześć Robaczkicool

Lecimy dzisiaj z tuningiem wizualnym Corsy, co Wy na to? Obklejając dach Wyścigówki folią do car wrappingu (o czy możecie przeczytać tutaj) zrezygnowałam z demontażu całej anteny, ponieważ było to dla mnie zbyt pracochłonne. Wymagało demontażu podsufitki i jako-takiej wiedzy elektrycznej. A że ja takiej wiedzy nie posiadam, to odpuściłam. Musiałam zatem dociąć folię wokół obudowy anteny.

Płetwa zamiast zwykłej anteny samochodowej

Docinanie folii samochodowej okazało się dla mnie sporym wyzwaniem i ostatecznie nie było tak estetyczne, jak bym chciała. Zdecydowałam, że muszę to docięcie jakoś ukryć i postanowiłam założyć płetwę zamiast zwykłej anteny, a jak zobaczycie dalej, to właściwie NAŁOŻYĆ płetwę na starą antenę.

 

Nie będę ukrywać, że płetwa zwyczajnie bardziej mi się podoba wizualnie od klasycznej anteny.

 

P.S. Szukając anteny w kształcie płetwy wpisywałam w wyszukiwarkę internetową także model mojego samochodu. Koszt wyniósł mnie poniżej 50 zł, nie szukałam niczego z górnej półki, zdecydowałam się na najzwyklejszą opcję plastikową.

Jak zamontować antenę samochodową w kształcie płetwy w Corsie C?

 To, co było super, gdy zaczęłam zakładać płetwę, to to, że nie musiałam demontować starej anteny. Wystarczyło, że wykręciłam tą część z drutem. Reszta starej anteny (na zdjęciu poniżej) chowa się bez problemu we wnętrzu płetwy.

 

część anteny, która zostaje po odkręceniu klasycznej anteny Opel Corsa C

 

 

 

 

Aby zamontować płetwę najpierw odtłuściliśmy fragment dachu, a mój pomocnik zaznaczył ołówkiem, gdzie dokładnie zacząć przyklejać.

odrysowanie nowej anteny ołówkiem, żeby zaznaczyć miejsce klejenia
śrubę od anteny przykręciłam śrubokrętem "gwiazdą"

 Następnie załączoną do zestawu śrubką z zakrętką przymocowałam (przy pomocy śrubokręta „gwiazdy”) kabelek z płetwy do miejsca, z którego wykręciłam drut ze starej anteny (zdjęcie powyżej).

 

 

Przyklejanie anteny w kształcie płetwy rekina do dachu samochodu

W kolejnym kroku odkleiłam taśmę ochronną z warstwy kleju na ramce płetwy i zaczęłam przyklejać ją do dachu auta. Niestety, klej okazał się zbyt słaby, więc obkleiłam kant płetwy własną dwustronną taśmą z mocnym klejem – taką z miękką pianką. Spróbowałam przykleić płetwę jeszcze raz, mocno dociskając ją do dachu z każdej strony (dach ma lekki łuk, więc w niektórych miejscach rant mniej dolegał i musiałam tam mocniej przyciskać).

antena Płetwa przyklejana jest na taśmę dwustronną

Opinia na temat użytkowania anteny samochodowej w kształcie płetwy rekina

Trochę ociągałam się z dodaniem tego wpisu, więc mogę już się wypowiedzieć na temat działania anteny w kształcie płetwy rekina. Korzystam z płetwy już dobre pół roku i nie mam z nią problemów. Powiem Wam, że myślałam, że odbiór stacji radiowych dużo się pogorszy, ale w rzeczywistości pogorszył się tylko nieznacznie i to w zasadzie głównie w przypadku stacji radiowych, w którymi nawet poprzednia antena miała problem w odbiorze.

Spójrzcie jak ta antena ładnie wygląda:

antena w kształcie płetwy rekina - wymiana - Opel Corsa C

To kolejna modyfikacja/naprawa, którą zrobiłam bez pomocy fachowca w swojej Wyścigówce. Zajrzyjcie także do wpisów m.in. o :

wymianie mieszka lewarka skrzyni biegów,

wymianie manetki kierunkowskazów.

Pamiętajcie, że wpisy, które publikuję opierają się na moich doświadczeniach. Treści mają charakter rozrywkowy, więc nie zastępują wizyty u profesjonalnego mechanika. Nie dopowiadam zatem za wykorzystanie treści bloga – zawsze warto skonsultować się z fachowcem:)

Najnowsze wpisy

Podobne posty

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szybki kontakt

7 + 3 =

Pin It on Pinterest

Share This